Peelingi medyczne
Peeling chemiczny jest zabiegiem polegającym na aplikacji jednej lub więcej substancji chemicznych powodujących przyspieszenie odnowy komórkowej. Jego natychmiastowe i widoczne działanie polega na (płytszym lub głębszym) złuszczeniu skóry, natomiast działanie długoterminowe powoduje regenerację skóry i produkcję nowego kolagenu, w wyniku czego skóra staje się nawilżona, bez zmarszczek, przebarwień i innych defektów.
Peelingi to wygodna forma radzenia sobie z wieloma problemami dermatologicznymi jak starzenie skóry, przebarwienia, zmarszczki czy zmiany trądzikowe. Są to zabiegi małoinwazyjne, proste, bezpieczne, wykorzystywane w dermatologii i kosmetologii od dziesiątków lat. Z peelingów chemicznych można korzystać regularnie, dbając w ten sposób o zdrowie i kondycję skóry.
Jak wygląda zabieg?
Peeling dobierany jest do rodzaju i fototypu skóry oraz do dominującego problemu. Zabieg jest bezbolesny, pacjent może odczuwać jedynie delikatnie szczypanie lub pieczenie skóry. Preparat nakładany jest na skórę pędzelkiem następnie jest neutralizowany lub zmywany ze skóry i aplikowany jest krem łagodzący z filtrem UV. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, ale pacjent od razu może wrócić do pełnej aktywności. Jeśli zastosowano substancję powodującą złuszczanie pojawia się ono przeważnie na 2-3 dzień po zabiegu, trwa 2-3 dni. Należy wówczas intensywniej nawilżać skórę odpowiednimi dermokosmetykami oraz stosować filtry UV.
Efekt
Piękna, rozjaśniona i rozświetlona skóra z mniej widocznymi porami. Redukcja zmian trądzikowych, rozjaśnienie przebarwień, poprawa nawilżenia. Rekomendowana jest seria zabiegów wykonywana w równych odstępach czasu dobierana przez specjalistę.
WSKAZANIA
- pierwsze oznaki starzenia skóry
- drobne zmarszczki
- trądzik
- blizny, przebarwienia
- łojotok
- rozszerzone pory
- szara i ziemista skóra
PRZECIWWSKAZANIA
- ciąża, karmienie piersią
- choroby o podłożu autoimmunologicznym
- skłonność do powstawania blizn przerostowych
- stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)
- choroby nowotworowe
- leczenie pochodnymi witaminy A (retinoidy)
Uwaga! Odstęp czasowy między zabiegiem, a innymi metodami odmładzania skóry (iniekcje toksyny botulinowej – Botox, laseroterapia, peeling chemiczny, mikrodermabrazja) powinien wynosić min. 3 tygodnie.
POWIEDZ NAM