Laser CO2

● Czas trwania:  15-60 min
● Znieczulenie:  Tak
● Liczba zabiegów w serii:  1-3 zabiegów
● Odstępy pomiędzy zabiegami:  4-6 tyg.

Zabieg laserem frakcyjnym CO2 polega na odparowywaniu w skórze mikro-otworków. W miejscach mikrouszkodzeń tworzy się “nowa skóra”, a wokół nich w strefie przegrzanej przez dyfuzję ciepła przebudowuje się kolagen. Pola mikrouszkodzeń otoczone są zdrową skórą, dzięki temu po zabiegu dochodzi do szybkiej regeneracji. W zależności od ustawionych parametrów możemy przeprowadzać zabiegi od powierzchownych- delikatnych po naprawdę mocne- głębokie, intensywnie wpływające na przebudowę struktury skóry. Dobra wiadomość jest taka, że laser można stosować nie tylko w okolicach twarzy, ale także we wszystkich partiach ciała, których wygląd chcielibyśmy poprawić.

Pacjenci, którzy zdecydowali się na zabieg, są zgodni co do pozytywnych efektów, jakie niesie on zarówno dla skóry twarzy, jak i innych części ciała. Po całkowitym wygojeniu się cera ulega znacznej poprawie. Ma jednolity kolor, jest elastyczna i gładka. Podobny efekt daje zastosowanie lasera na okolicę ud czy brzucha. Blizny i rozstępy po zabiegu ulegają znacznej poprawie i spłyceniu.

Zabieg przeprowadza lekarz po wcześniejszym znieczuleniu skóry. W trakcie zabiegu pacjent może odczuwać ciepło. Po zabiegu skóra jest wyraźnie zaczerwieniona, przez ok. 2 godziny pacjent odczuwa dyskomfort podobny do reakcji po intensywnym opalaniu. Przez pierwsze 2-3 dni po wykonaniu lasera występuje rumień i obrzęk, następnie tworzą się mikrostrupki i następuje powierzchowne złuszczanie naskórka. Po zabiegu pacjent dostaje specjalne zalecenia jak pielęgnować skórę, musi stosować fotoprotekcję, unikać słońca oraz aplikować kremy regenerujące. Skóra goi się ok. 5-7 dni, także przez okres rekonwalescencji lepiej jest zrezygnować z pracy czy spotkań towarzyskich.

Bezpośrednio po przeprowadzeniu zabiegu należy używać pielęgnacji zleconej przez lekarza wykonującego zabieg. W ciągu pierwszych dwóch dni należy zrezygnować z makijażu oraz ograniczyć ekspozycji na UV. W okresie rekonwalescencji bardzo istotna jest fotoprotekcja oraz przestrzeganie zasad higieny.

Przeciwwskazania:

  • Korzystanie w ciągu ostatnich 3 tygodni z solarium lub opalania się na słońcu
  • Ciąża
  • Nowotwory
  • Aktywna opryszczka

 

Zabieg wykonuje:

Dr n. med. Kamila Ociepa

Specjalista Dermatologii i Wenerologii / Lekarz medycyny estetycznej