Laser Q-switch

● Czas trwania:  15-40 min
● Znieczulenie:  nie
● Odstęp pomiędzy zabiegami:  3-4 tyg.
● Liczba zabiegów w serii:  3-6 zabiegów

To metoda liftingu bez skalpela. Frakcyjny laser nieablacyjny Q-Switch przeznaczony do terapii niedoskonałości skóry pojawiających się wraz z wiekiem oraz pod wpływem działania promieniowania UV. Jest to rozwiązanie w walce z oznakami starzenia takimi jak głębokie i drobne zmarszczki, wiotkość skóry, ścieńczenie naskórka czy nierówny koloryt. Zabieg pozwala na wykorzystanie technologii lasera frakcyjnego oraz technologii lasera Q-Switch. Powodując głęboki efekt mechaniczny, ale nie termiczny, jak w przypadku innych laserów, prowadzi do powstania kontrolowanych mikrouszkodzeń w skórze właściwej, naskórek natomiast pozostanie nienaruszony. Proces regeneracji związany z gojeniem mikrouszkodzeń skóry pobudza syntezę nowego kolagenu, a ponadto kurczenie się i napięcie tkanki, daje to efekt wygładzenie skóry i zwiększenia jej napięcia. Zabieg pobudza naturalne systemy regeneracyjne skóry, cofając tym samym procesy starzenia. Przeznaczony dla wrażliwej skóry okolicy oczu, ust, uszu, dłoni, szyi czy dekoltu.

Technologia Q-Switch pozwala również skutecznie usuwać makijaż permanentny czy tatuaże i równocześnie pobudza procesy immunologiczne skóry, przez co zmusza ją do szybszej regeneracji.
Pod wypływem działania lasera zniszczeniu ulegają cząsteczki pigmentu zawarte w komórkach skóry. Cząsteczki te i zniszczone komórki są wchłaniane przez układ limfatyczny, a następnie w ciągu kilku następnych dni usuwane w procesie przemiany materii.
Laser Q-Switch usuwa makijaże permanentne i tatuaże o różnym zabarwieniu i intensywności.

Twarz
Uzyskujemy spłycenie zmarszczek, redukcje przebarwień, obkurczenie porów. Skóra jest jędrniejsza, bardziej promienna. Nasz wygląd staje się młodszy i wypoczęty!

Tatuaż/Makijaż permanentny
Usuwanie makijażu permanentnego lub tatuażu laserem to praca wieloetapowa. W zależności od stanu, rodzaju pigmentacji i użytych barwników seria zabiegów laserem waha się od 2 do ok. 5 w odstępach co 4-6 tygodni.
W niektórych przypadkach, zwłaszcza jeśli chodzi o stare, głębokie pigmentacje, tusz może nie zniknąć całkowicie nawet po kilku zabiegach.
Z reguły jednak efektem zabiegu jest całkowite usunięcie makijażu/tatuażu lub znaczne jego rozjaśnienie.

Twarz
Zabieg jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga okresu rekonwalescencji, można go wykonać nawet “w trakcie przerwy na lunch”! Bezinwazyjny i bezpieczny przy wszystkich fototypach skóry. Idealny zabieg dla wrażliwej skóry okolicy oczu, szyi, ust, dłoni czy dekoltu. Procedura zabiegowa, w zależności od obszaru poddanego liftingowi, może trwać od 15 do 30 minut.

Tatuaż/Makijaż permanentny
Głowica lasera jest przykładana do skóry. Następuje rozbicie barwnika zawartego w tuszu na małe cząsteczki. Barwnik zawarty w komórce dostaje się do przestrzeni międzykomórkowej i usuwany.

Wskazania:

• Usuwanie przebarwień, plam starczych, plam typu café au lait
• Usuwanie piegów
• Redukcja zmarszczek
• Poprawa napięcia i sprężystości skóry
• Poprawa owalu twarzy
• Usuwanie tatuaży (czarnych i kolorowych)
• Usuwanie makijażu permanentnego

Przeciwwskazania:

• Świeża opalenizna
• Ciąża
• Aktywne infekcje tkanek poddawanych leczeniu
• Przyjmowanie leków światłouczulających
• Nowotwory
• Opryszczka aktywna

 

Zabieg wykonuje:

Karolina Bereszko

Kosmetolog

Marta Dewódzka

Kosmetolog