Mezoterapia Igłowa

● Czas trwania:  15-30 min
● Znieczulenie:  Tak
● Odstępy pomiędzy zabiegami:  2-6 tyg.
● Liczba zabiegów w serii:  3-6

Mezoterapia igłowa to małoinwazyjny zabieg polegający na podaniu do skóry właściwej preparatów rewitalizujących, witaminowych lub leków za pomocą drobnych i gęstych nakłuć. Od 50 lat cieszy się popularnością wśród osób chcących w efektywny i jednocześnie bezpieczny sposób poprawić swoją urodę. Mezoterapia przywraca nieskazitelny wygląd skóry na długi czas, a swą efektywność zawdzięcza substancjom aktywnym takich jak kwas hialuronowy czy substancje odżywcze (witaminy, aminokwasy, mikroelementy czy peptydy biomimetyczne).
Zabieg mezoterapii wykonuje tylko lekarz. Poza działaniem preparatów istotne znacznie ma również samo nakłucie skóry, które wpływa na poprawę metabolizmu komórek skóry, stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, poprawia mikrokrążenie i odżywienie skóry.

Po serii zabiegów mezoterapii możemy spodziewać się widocznych rezultatów. Przede wszystkim nasza twarz odzyska zdrowy blask, a już na pierwszy rzut oka zauważymy, że jest bardziej nawilżona i odżywiona. W przypadku osób borykających się z problemem wiotkości, skóra odzyska utraconą jędrność i elastyczność. Dodatkowo powierzchnia skóry ulegnie wyrównaniu, a istniejące zmarszczki staną się zdecydowanie płytsze.

Specjalista na samym wstępie przeprowadzi wywiad i sprecyzuje problem, następnie dobierze optymalny preparat do mezoterapii igłowej. Po oczyszczeniu skóry i znieczuleniu jej, przejdzie do właściwego zabiegu polegającego na wykonywaniu od kilkunastu do kilkudziesięciu nakłuć na naszej skórze za pomocą bardzo cienkiej igły. W ten sposób dostarczy wybrany preparat do komórek, pobudzając je do dalszego działania i dostarczając substancje, które w efekcie polepszą wygląd naszej skóry.

Po zabiegu mezoterapii skórę trzeba przede wszystkim nawilżać oraz chronić przed promieniowaniem UV.

Wskazania:

• Skóra odwodniona, wiotka, pozbawiona jędrności
• Przebarwienia
• Redukcja drobnych zmarszczek
• Wiotka skóra pod oczami
• Utrata jędrności skóry twarzy, dekoltu i szyi
• Profilaktyka anti-aging

Przeciwwskazania:

  • Alergia, uczulenie na składniki preparatu
  • Ciąża, okres karmienia piersią
  • Stany zapalne na skórze, opryszczka
  • Stosowanie leków przeciwkrzepliwych (aspiryna)

 

Zabieg wykonuje:

Dr n. med. Kamila Ociepa

Specjalista Dermatologii i Wenerologii / Lekarz medycyny estetycznej

dr Patrycja Kokot

Lekarz stomatolog oraz medycyny estetycznej