Mezoterapia Owłosionej Skóry Głowy

● Czas trwania:  15-30 min
● Znieczulenie:  Tak/Nie
● Odstępy pomiędzy zabiegami:  2-6 tyg.
● Liczba zabiegów w serii:  3-6

Mezoterapia skóry głowy jest metodą leczenia wypadania włosów i poprawy ich jakości. Seria mikronakłuć i podanie bezpośrednio do skóry w otoczeniu mieszków włosowych specjalistycznych preparatów ma za zadanie poprawić mikrokrążenie w skórze i odżywić włosy. Dzięki zabiegom mezoterapii mieszek włosowy jest ciągle stymulowany, komórki macierzyste namnażają się, co skutkuje zahamowaniem wypadania oraz wzmocnieniem i zwiększeniem grubości włosa.

Zazwyczaj rezultaty mezoterapii igłowej stają się widoczne po przeprowadzeniu całej serii zabiegów dostosowanej indywidualnie przez specjalistę. Pacjenci decydują się na tego rodzaju terapię, aby poprawić kondycję i wygląd swoich włosów. Oczekiwanymi efektami są poprawa ogólnej jakości włosów, a także stymulacja skóry głowy do procesów odnowy i regeneracji, co może prowadzić do wzrostu nowych włosów. Dla tych, którzy wcześniej borykali się z problemem utraty włosów, mezoterapia igłowa może przynieść zauważalną poprawę, zarówno jeśli chodzi o wygląd, jak i ilość włosów.

Iniekcje wykonywane są strzykawką z bardzo cienką igłą. Nakłucia są mało bolesne. Jeśli pacjent ma niski próg wrażliwości na ból, można zastosować znieczulenie miejscowe w spray. Po zabiegu stosuje się masaż, dzięki któremu wstrzykiwane w skórę składniki są równomiernie rozprowadzane.

Specjaliści odradzają przez następne kilka dni od dnia wykonania zabiegu korzystanie z sauny, solarium, basenów, a także z farbowania włosów.

Wskazania:

• Łysienie androgenowe, telogenowe
• Cienkie i przerzedzone włosy
• Wzmocnienie włosów przed i po przeszczepie
• Terapie łączone w nadmiernym wypadaniu włosów
• Pielęgnacja skóry głowy

Przeciwwskazania:

  • Ciąża i karmienie piersią
  • Choroby nowotworowe

 

Zabieg wykonuje:

Dr n. med. Kamila Ociepa

Specjalista Dermatologii i Wenerologii / Lekarz medycyny estetycznej

dr Patrycja Kokot

Lekarz stomatolog oraz medycyny estetycznej