Nici rewitalizujące PDO (Polydioxanone) to nowoczesna metoda stosowana w medycynie estetycznej do poprawy wyglądu skóry oraz jej rewitalizacji. Wykorzystuje się w niej cienkie, wchłanialne nici wykonane z polidioksanonu – syntetycznego, biodegradowalnego materiału, który jest bezpieczny i powszechnie stosowany w chirurgii.
Nici rewitalizujące posiadają właściwości pobudzające organizm do produkcji nowych włókien kolagenowych (tzw. proces neokolagenezy). Pozwala to stymulować miejscową odnowę włókien.
W efekcie obszary poddane leczeniu stają się sprężyste i nie wiotczeją. Dodatkowo dochodzi do większej aktywizacji komórek tkanki łącznej, co prowadzi do syntezy elastyny odpowiedzialnej za elastyczność oraz sprężystość skóry.
Pierwsze efekty mogą być zauważalne niemal od razu po zabiegu, a pełne rezultaty rozwijają się w ciągu kilku tygodni, gdy produkcja kolagenu się nasila. Efekty utrzymują się zwykle od 12 do 24 miesięcy, w zależności od indywidualnych cech pacjenta oraz obszaru, który został poddany zabiegowi.
Nici rewitalizujące PDO stanowią skuteczną metodę poprawy wyglądu skóry, łącząc małą inwazyjność z zauważalnymi efektami odmłodzenia.
Miejsce, które ma zostać poddane zabiegowi, jest dokładnie oczyszczane i dezynfekowane i znieczulane za pomocą maści. Następnie lekarz zaznacza na skórze linie, wzdłuż których będą wprowadzane nici. Wprowadzenie pod skórę nici odbywa się za pomocą cienkich igieł lub kaniul. Nici te tworzą podtrzymującą siateczkę, która liftinguje i napina skórę.
Po zabiegu zaleca się unikanie nadmiernej mimiki twarzy, spanie na plecach oraz tymczasowe powstrzymanie się od jedzenia twardych pokarmów i uprawiania sportu.
WSKAZANIA
- Opadające policzki,
- Podwójny podbródek,
- Poziome i pionowe zmarszczki czoła,
- Obniżone zewnętrzne krawędzie brwi,
- Wyraźny fałd nosowo –wargowy,
- Rowek policzkowo – jarzmowy,
- Fałd marionetkowy,
- Fałd skóry na policzku,
- Zmarszczki palacza.
PRZECIWWSKAZANIA:
- Ciąża i karmienie piersią
- Choroby nowotworowe
- Choroby autoimmunologiczne
- Aktywne infekcje skóry
- Zaburzenia krzepnięcia krwi
- Alergie na składniki nici
- Skłonność do bliznowców
- Stany zapalne i infekcje ogólnoustrojowe
Zabieg wykonuje: