Wolumetria Twarzy

● Czas trwania:  30-60 min
● Znieczulenie:  Tak

Wraz z upływem czasu w naszym organizmie dochodzi do zaniku tkanki tłuszczowej, resorpcji kości i wydłużenia więzadeł co ma niekorzystny wpływ na nasz wygląd. W pewnym momencie dostrzegamy opadające policzki, pogłębiające się bruzdy nosowo-wargowe, opadające kąciki ust oraz tzw. “chomiki”. Zabiegi wolumetryczne przy użyciu kwasu hialuronowego mają za zadanie odbudować utracone objętości na twarzy, czyli wypełnić i podnieść policzki, wypełnić doły skroniowe, wymodelować brodę i podnieść owal twarzy. Wolumetria twarzy to sprawdzony sposób na zliftingowanie i przywrócenie młodego wyglądu.

Po zastosowaniu kwasu hialuronowego w odpowiednich warstwach skóry, zaobserwujemy wyraźne podkreślenie konturów naszej twarzy. Linia żuchwy stanie się bardziej wyrazista i zaznaczona. Zapadnięte obszary skóry pod oczami zostaną napięte, a istniejące zmarszczki w tym obszarze ulegną znacznemu spłyceniu. Odczujemy oraz zobaczymy, że nasza skóra nabierze elastyczności, stanie się gładka i doskonale nawilżona.

Zabieg wykonuje lekarz, który przeprowadza dokładny wywiad i dobiera odpowiedni produkt. Najczęściej jest to kwas hialuronowy, który podawany jest igłą lub kaniulą. Środek znieczulający znajduje się we wstrzykiwanym preparacie, ale dodatkowo można zastosować znieczulenie miejscowe. Zabieg modelowania twarzy kwasem hialuronowym jest szybki i gwarantuje spektakularne natychmiastowe efekty, które utrzymują się przez ok. 12-24 miesiące.

Skórę po zabiegu należy traktować w sposób bardzo delikatny – nie masować jej ani mocno nie pocierać. Dobę po zabiegu nie powinno się nakładać makijażu. Przez kilka dni powinniśmy zrezygnować zarówno z sauny, jak i solarium, a także z basenu. Przez ten okres niezalecana jest również wzmożona aktywność fizyczna.

Wskazania:

  • Utrata objętości
  • Chęć wyostrzenia konturów twarzy
  • Likwidacja wizualna “chomików”
  • Zniwelowanie cieniów pod oczami
  • Zmarszczki i linie mimiczne

Przeciwwskazania:

  • Ciąża, karmienie piersią
  • Aktywna opryszczka
  • Choroby nowotworowe

 

Zabieg wykonuje:

Dr n. med. Kamila Ociepa

Specjalista Dermatologii i Wenerologii / Lekarz medycyny estetycznej