Wiskosuplementacja
Kwas hialuronowy coraz częściej i śmielej wykorzystywany jest w ortopedii. Łączy się go z osoczem bogatopłytkowym z wielorakim zastosowaniem, głównie w regeneracji stawów. Tworzy on tzw. „przyjazny szkielet/strukturę” i stanowi dla niego doraźną pomoc w procesach naprawczych uszkodzonych części ciała. Ponadto, zwiększa działanie płytek krwi i uwalnia czynniki wzrostu do chorych tkanek. Kwas cechuje działanie przeciwbólowe, które można porównać do terapii zwalczającej ból, lub do zastrzyków kortykosteroidowych, wydłużając czas działania, przynosząc ulgę i poprawę stanu zdrowia Pacjenta.
Jak wygląda zabieg?
Zabieg trwa kilka minut. Jedynym nieprzyjemnym odczuciem jest moment przebicia igły przez skórę (jak w przypadku zwykłego zastrzyku) oraz uczucie rozpierania w momencie podawania leku. Wynika to z faktu, że sam kwas hialuronowy jest gęstszy niż woda.
EFEKT
- zmniejszenie lub ustąpienie bólu w stawie,
- zwiększenie zakresu ruchu w stawie,
- zmniejszenie uczucia sztywności stawu,
- zapewnienie płynnego ruchu w stawie,
- zwiększenie amortyzacji stawu podczas chodu.
WSKAZANIA
- Choroba zwyrodnieniowa stawów kolanowych, biodrowych, skokowych, barku, nadgarstka czy stawów rąk i stóp.
- Uszkodzenie chrząstki stawowej po przebytych urazach stawu kolanowego czy w przebiegu tzw. chondromalacji (np. w bocznym przyparciu rzepki), a także po zabiegach artroskopii.
POWIEDZ NAM