Fototerapia

● Czas trwania:  15-40 min
● Znieczulenie:  nie
● Odstęp pomiędzy zabiegami:  3-6 tyg.
● Liczba zabiegów w serii:  3-6 zabiegów

Zabieg fototerapii to niezwykle skuteczny, nieinwazyjny sposób fotoodmładzania, likwidacji zmian naczyniowych, rumienia i przebarwień skóry. Ta innowacyjna technologia emituje wysokopasmowe, pulsacyjne źródło światła z zakresu 500-600 nm. dzięki czemu zabieg jest bardzo bezpieczny. Długości fal wykazują wysoką absorpcję w melaninie i oksyhemoglobienie, co pozwala na efektywną terapię zmian zlokalizowanych na różnych głębokościach skóry.
Zabieg fototerapii to doskonałe rozwiązanie do walki z fotostarzeniem, poprzez redukcję zmian naczyniowych i pigmentacyjnych. Idealnie sprawdzi się również jako profilaktyka skóry płytko unaczynionej oraz bardzo wrażliwej na różnego rodzaju czynniki, a także w leczeniu trądziku różowatego.

Efekty zabiegu widoczne są zazwyczaj natychmiastowo, jednakże dla uzyskania oczekiwanych rezultatów zalecamy wykonanie około 3 zabiegów, w odstępie 4 tygodni. Skóra zyskuje jędrność oraz równomierny koloryt.
Dzięki dużej mocy wiązki światła rozszerzone naczynka zostają zamknięte, a plamy i przebarwienia ulegają zmniejszeniu. Uzyskujemy promienną, gładką skórę bez przebarwień i rumienia.

Zabieg jest krótki i nieinwazyjny. Wykonuje się go na nieopaloną skórę. Lekarz lub kosmetolog nakłada specjalny żel na powierzchnię skóry, a następnie prowadzi głowicę urządzenia po leczonym obszarze. Specjalna technologia nie uszkadza powierzchni skóry, dzięki temu pacjent po zabiegu może wrócić do normalnej aktywności. Urządzenie posiada system chłodzenia pozwalający dodatkowo zmniejszyć nieprzyjemne odczucia. Czas trwania zabiegu jest różny w zależności od powierzchni leczonej skóry. Możliwe jest wystąpienie obrzęku po zabiegu, który utrzymuje się około doby.

Wskazania:

• Zmiany naczyniowe takie jak: rumień, pajączki, naczyniaki, teleangiektazje, znamiona rubinowe trądzik różowaty
• Zmiany pigmentacyjne skóry: przebarwienia, melasma, piegi, plamy soczewicowate
• Skóra szara, ziemista z utratą kolorytu
• Drobne zmarszczki

Przeciwwskazania:

• Ciąża, karmienie piersią
• Przyjmowanie leków fotouczulających (m.in. retinoidy, tetracykliny, metronidazol, kwasy owocowe, kwasy chemiczne)
• Przyjmowanie ziół światłouczulających (m.in. rumianek, bratek, dziurawiec, nagietek, skrzyp polny, miłorząb japoński, jeżówka purpurowa, herbatki typu Figura – należy zaprzestać stosowania 2 tygodnie przed zabiegiem)
• Świeża opalenizna/solarium/samoopalacz w ciągu 4 tygodni przed zabiegiem
• Fotodermatozy (choroby zaostrzające się pod wpływem światła)
• Nowotwory złośliwe
• Aktywne infekcje skórne w miejscu zabiegu (grzybicze, wirusowe, bakteryjne)

 

Zabieg wykonuje:

Karolina Bereszko

Kosmetolog

Marta Dewódzka

Kosmetolog